Ersan Şen Siyasete Giriyor: Katılacağı Partiyi Açıkladı

Tartışma programlarının aranan ismi ünlü avukat Prof. Dr. Ersan Şen, İYİ Parti’den ayrılan Yavuz Ağıralioğlu’nun kuracağı partide yer alabileceğini açıkladı.

Ersan Şen, hem açıklamalarıyla hem de müdahil olduğu davalarla sık sık gündeme geliyor.

Prof. Dr. Şen’in, geçtiğimiz günlerde depremde 35 kişinin hayatını kaybettiği Ezgi Apartmanı’nın firari şüphelisinin avukatı olması tepki çekmişti.

Ersan Şen ile Sözcü TV’de program yapan gazeteci İsmail Saymaz’ın kendisine yönelik “Benim duyduğum kadarıyla yerel seçimden sonra kurulacak bir parti Ersan Şen ile görüşme yapmış. Doğru mu diye kendisine soruyorum?” ifadelerini söylemesi üzerine Şen, şöyle konuyla alakalı açıklamalar yaptı:

“Sayın Yavuz Ağıralioğlu sevdiğim bir insandır. İyi bir Türk milliyetçisidir. Görüştüğümüz doğrudur. Kendisi şu anda eğilim yoklaması yapmakta henüz kurduğu bir partiyi ya da onun adımlarını attığını duymadım. Eğer bir çalışma ortamı, birlikte hareket etme şansı olursa bunu değerlendireceğiz. Ben Türk milliyetçilerinin, Atatürk milliyetçilerinin mümkün olduğunda bir cephe altında toplanmasını dileyenlerdenim. Bunun bu ülkede olabileceğini düşünüyorum. Mümkündür, bu ülkeyi seven insanlardır. Yavuz Bey ile de görüşmemiz olmuştur. Konuştuk ve bazı hususları değerlendirdik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir