iPhone 16 bambaşka bir tasarımla geliyor! Görünce çok şaşıracaksınız!

iPhone 16 Pro‘nun yeni tasarım detaylarına dair CAD çizimleri, telefonun beklenen özellikleri hakkında önemli ipuçları sunuyor. Bu çizimlere göre, telefonun tasarımı önceki modellere benzer bir yapıda olacak ancak bazı yeni özelliklerle güncellenecek. Telefonun ön yüzünde iPhone 15 Pro ile tanıtılan Dinamik Ada’nın korunduğu görülüyor. Ancak çizimde iki adalı bir çentik tasarımı gösterilse de, nihai tasarımın bu önceki versiyona benzer olması bekleniyor. Arka tarafta ise, daha önce radikal bir kamera düzeni olacağına dair söylentileri çürüten, önceki iPhone’larla uyumlu bir kamera çıkıntısı bulunuyor.

Telefonun sol tarafında, mmDalga anten yuvasının yerini alması beklenen yeni bir “Yakalama Butonu” bulunuyor. Bu buton, hızlı fotoğraf ve video çekimi için özel bir kamera butonu olarak işlev görebilir veya zum kontrolü gibi ek işlevler sunabilir. Ayrıca, bu butonun Apple’ın yapay zeka üzerine artan odaklanmasını yansıtan bir AI butonu olarak da kullanılma ihtimali bulunuyor.

iPhone 16 bambaşka bir tasarımla geliyor! Görünce çok şaşıracaksınız!

iPhone 15 Pro‘da tanıtılan Eylem Butonu ile ilgili olarak ise farklı iddialar bulunuyor. Bazıları butonun biraz daha büyük olacağını öne sürerken, diğerleri Apple’ın bu fikirden vazgeçip aynı tasarımı koruduğunu iddia ediyor.

Ek olarak, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max‘in ekran boyutlarının sırasıyla 6.1 inç ve 6.7 inçten 6.3 inç ve 6.9 inçe yükseltilmesi bekleniyor. Bu da, daha ince çerçeveler sayesinde daha sürükleyici bir izleme deneyimi sunulacağını işaret ediyor.

Kamera sisteminde de önemli güncellemeler olması muhtemel. iPhone 16 Pro‘nun, daha iyi zoom yetenekleri sunmak için büyük kardeşi iPhone 16 Pro Max‘ten 5X telefoto lensi ödünç alması bekleniyor. Ayrıca, yalnızca Pro modellerine özel olacak 48MP’lik bir ultra geniş sensörün de söz konusu olduğu belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x