Öğrencilere fırtına ve kar tatili müjdesi! Pazartesi okullar tatil!

Geçtiğimiz hafta tüm yurtta etkili olması beklenen bir kar yağışı alarmı verilmişti. Fakat beklenen tam anlamıyla gerçekleşmedi ve kar tüm yurt yerine belli kesimlerde etkili oldu.

Kar yağışından ziyade geçtiğimiz hafta tüm yurtta etkili olan ve hızı bazı bölgelerde saatte 80 km’yi aşan rüzgarlar hayatı felç etti. Bu rüzgarlar nedeniyle pek çok ilde eğitime ara verilmesi kararlaştırılmıştı. Nitekim aynı durum yarın yani Pazartesi de yaşanacak gibi görünüyor.

Öğrencilere fırtına ve kar tatili müjdesi! Pazartesi okullar tatil!

Meteoroloji uzmanları Pazartesi günü fırtınamsı rüzgarın özellikle denize kıyısı olan şehirlerde hayatı felç edebileceği yönünde uyarılarda bulundu. Bu rüzgarın bazı bölgelerde ağaç devrilmeleri ve çatı uçmalarına neden olabileceği belirtildi.

Bu uyarıların dikkate alınmasıyla Pazartesi günü bazı il ve ilçelerde okulların tatil edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Muhtemelen bu akşam Twitter’da ya da haber kanallarında bazı bölgelerde okulların tatil edildiğine dair haberler görebiliriz.

Dip not olarak belirtelim. Hali hazırda ülkenin doğusunda pek çok ilde sıcaklık 0’ın altında eksi derecelere inmiş durumda. Bazı ilçelerde okullarda eğitime zorunlu bir ara verilmesi söz konusu. Yine bu haberleri de sosyal medyadan takip edip, siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x