Dilek Taşı 4. bölüm’de Rona’ların evinde korkulan oldu! Mustafa Cemre’nin arkasından bakakaldı

Yapımını Pastel Film, yapımcılığını Yaşar İrvül ve Efe İrvül’ün üstlendiği Dilek Taşı, ikinci bölümü ile ekranlara geldi. 1980’li yıllarda geçen bir hikâyeyi konu alan dizi yine heyecan dolu anlara sahne oldu. Bir önceki bölüm Figen’in tüm karşı çıkmalarına rağmen, Mustafa’nın kızı Cemre’yi konaktan kaçırması ile sona ermişti.

İşte Dilek Taşı’nın 4. ve yeni bölümünde yaşananlar…

Mustafa ve Cemre lunaparka geldikleri anda, askerler de oradadır ve her yeri didik didik aramaktadır. Mustafa buna rağmen Cemre’ye hiçbir şey belli etmez ve iyi vakit geçirmesini sağlar.

Figen: Senin Sevda’ya nasıl baktığını gördüm…

Figen bahçede Kenan ve Sevda’yı oldukça samimi olarak görür. Kenan’a ‘Nişanı bozalım Kenan, ben sabırla bekledim seni. Bir gün Kenan da büyür dedim ama yok olmuyor işte. Ben senin Sevda’ya nasıl baktığını, nasıl davrandığını görmüyor muyum sanıyorsun? Bıktım şu pişkin tavırlarından. İnsan biraz düşünür… Ben 3 gündür tanıdığım Cemre’ye neden bağlandım bu kadar? Hiç düşünmedin değil mi? Ben sıcak bir yuvam bir ailem bir çocuğum olsun istiyorum. Ama sen o değilsin. Allah bahtını açık etsin.’ der ve nişan yüzüğünü Kenan’a geri verir.

Figen Mustafa’yı kurtardı

Mustafa Cemre’yi sonunda dilek taşına götürür. Bu esnada Figen de yanlarına gelir ve Mustafa’yı bir kez daha Cemre’yi götürmemesi için ikna etmeye çalışır. Bu esnada bir polis memuru yaklaşır. Figen, Mustafa’yı kurtarmak için elini tutar ve Cemre’yi göstererek ‘Kızımız dilek taşına gelmek istediği için dışarı çıktık’ der. Mustafa bu iyilik karşısında, iş bulana kadar Cemre’nin konağa dönmesine izin verir. Öte yandan Mustafa’nın gözünden Figen’in parmağında artık bir yüzük olmadığı kaçmaz.

Figen ve Cemre konağa geri dönerler, bu esnada ikiliyi Figen’in annesi karşılar. Asuman bu nişan atma işinden hiç memnun olmaz ve Figen’den hesap sorar. Ancak bu kez Figen’den beklenmedik bir cevap alır: Aldığım her kararın hesabını sana verecek değilim anne!

Dedesi Harun Rona ile karşılan Sevda, dedesinin ‘Kenan’ı neden apar topar işe aldın? Ne istiyorsun sen Figen’den? sorusu ile kısa bir süreliğine geçmişe gider… Aynı okula gittikleri o günlerde, dedesinin kendisini hep Figenle kıyaslaması Sevda’da derin izler bırakmıştır. 

1/11

2/11

3/11

4/11

5/11

6/11

7/11

8/11

9/11

10/11

11/11

Kenan Dilek’in gönlünü almaya çalışır…

Kenan Dilek’in nişanı atması sonrası defalarca şansını dener ve af diler. Kaybettikten sonra Dilek’in kıymetini anlamıştır ancak Dilek kararında emindir. Dilek Rona’ların davet verdiği yerden acilen köşke gitmek zorunda olduğunu söyler ve taksi aramaya başlar. Bu esnada Kenan Dilek’i bırakmak için ısrar eder. Elbette Sevda’nın arabası ile…

Cemre her şeyi anlattı

Öte yandan köşke Cemre’nin durumunun nasıl olduğunu denetlemek için bir müfettiş gelir. Cemre tam Rüçhan ve Macide’nin yaptıklarını anlatırken, Figen yetişir. Figen gelen müfettişe aslında Rüçhan ve Macide’nin iyi insanlar olduğunu söyler. Böylece Cemre’nin Rona’ların elinden alınmasını önlemiş olur.

Kenan’ın kafası yine karışır

Sevda, Kenan’ı kendisini gece kulübüne götürmesi için çağırır. Bu esnada Kenan’ı kıskandırır. Gerçekten de Sevda’nın istediği olur ve Kenan’ın kafası tekrar karışır. Arkadaşı ile kafa dağıtmaya çıkan Kenan bir kez daha evlilik istemediğini söyler.

Kenan, Figen’e içini döker

Kenan eve gelip Figen ile konuşur. ‘Ben evlenmekten kaçıyorum. Ama bir sor neden? Bana demiştin ya çocuk sahibi olmak istiyorum diye. Senin aile dediğin ile benimki bir değil. Senin güzel bir ailen var. Benim öyle bir ailem olmadı. Benim annemle babam 25 yıl evli kalmışlar. Benim tek hatırladığım kavga, dövüş… Benim babam kırardı dökerdi. Çok çektirdi anama. Geceleri ben anamın bağırışlarına, hıçkırıklarına uyanırdım. Girerdim yorganın altına, beklerdim… 

Ben o yorganın altından çıkamıyorum Figen. Hala çıkamıyorum. Aptal aptal hatalar yapıyorum. Ödüm kopuyor Figen, o adama dönüşeceğim diye ödüm kopuyor. Ne olur anla beni be. Affet beni gülüm. Ben isterim ki bu yüzük senin parmağında olsun. Ama takmazsan da anlarım. Koyarım göğsüme yakın bir yere. Ben beklerim.

Kenan daha sonra Sevda’nın yanına gider, şoförlükten ayrılmak istediğini söyler. Ancak Sevda ne yapar eder, Kenan’ı bu işten vazgeçirir.

Mustafa tekne ile kaçmaya çalışıyor

Mustafa, Cemre’yi de alıp kaçmak için bir tekne bulur. Ancak 4 gün sonra hareket edecek bu tekneye vermesi gereken para oldukça yüksektir. Mustafa parayı bir şekilde bulacağını söyleyip limandan uzaklaşır.

Ancak Ronaların köşkünde başka planlar devreye sokulmuştur. Macide ve Rüçhan Sinan’ın tedavisi için Cemre’yi yurt dışına götürmek üzeredir. Cemre her ne kadar gitmek istemiyorum diye dirense de Macide onu zorla arabaya bindirir. O esnada köşke doğru yürüyen Mustafa, arabanın içinde Cemre’yi görür… Mustafa arabanın peşinden koşsa da artık çok geçtir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x