Özgür Özel, İYİP’in kararını bekliyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grubu’nun 1-3 Aralık’ta Manavgat’ta düzenlenen kampına katılmak üzere Antalya’ya geldi. Antalya Havaalanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, şunları söyledi:

“İlginize teşekkür ederiz. Antalya’ya geldik. Sağ olsun örgütümüz, belediye başkanlarımız burada. Daha önce de hep söylediğimiz gibi, il başkanlığımıza gidiyoruz, baba ocağına gidiyoruz. Daha sonra buradan hareket edip Manavgat’a gideceğiz. Orada da Manavgat İlçe Başkanlığı’nda görüşeceğiz. Dünden bugüne yeni bir gündem yok. Biz, Sayın Akşener ile dünkü açıklamada ifade ettiğim gibi, son derece sıcak, son derece yapıcı bir görüşme gerçekleştirdik. Şimdi, pazartesi günü İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu’nun konuyu değerlendirmesini, alacakları kararı bekliyoruz. Alabilecekleri her iki karara da son derece saygılıyız. Ama ben sonucun olumlu yönde olmasını temenni ediyorum. Bizim kampımıza gelince; biz, 3 gün boyunca hem ailelerimizle birlikte grubun birbirleriyle kaynaşmasını sağlamak için -ki bu gelenekseldir ama kongre gündeminden dolayı yapamamıştık- önümüzdeki bütçe takvimini, yasama faaliyetlerini hem de yaklaşmakta olan yerel seçimleri ve o konuya ilişkin milletvekillerimizin görüşlerini alacağız. Milletvekillerimize çeşitli sunumlar, eğitimler yapılacak. Tüm kamplarımızın olduğu gibi bu kampın da grubumuza katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Özel, İYİ Parti Ankara ilçe başkanlarından ittifak hakkında olumlu görüşler olduğu yönündeki soru üzerine “İYİ Parti’nin kendi teşkilatının değerlendirmesini, benim yorumlamam siyasi nezakete sığmaz. Kendileri değerlendirecekler” dedi.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x