Zafer Partili Başkanlar Gözaltına Alındı: Özdağ Ateş Püskürdü!

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Hacı Ali Demirkaya ve Samandağ İlçe Başkanı Suphi Yıldız polis tarafından gözaltına alındı.

İl başkanlığının resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Demirkaya, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Ankara’ya gönderildi.

Sosyal medyadaki bazı açıklamaları nedeniyle gözaltına alındığı belirtilen Demirkaya ile ilgili olarak sosyal medyada yapılan paylaşımda, “İl Başkanımız Hacı Ali Demirkaya, gözaltına alınmış ve Ankara’ya sevki istenmiş. Savaşa savaşa kazanacağız. Türkçüler ve Türk milliyetçileri yalnız değildir” ifadeleri kullanıldı.

ÖZDAĞ TEPKİLİ

Gözaltı kararı sonrası açıklama yapan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ da şu ifadeleri kullandı;

“Hatay, Arap toprağıdır diyen imama soruşturma yok. Halkı büyükelçilik basmaya, mağazaları yakmaya, polisleri dövmeye kışkırtanlara soruşturma yok. Ama Hatay/Samandağı’nda yaşayıp selefi örgütlerin tehditleri altında Hatay’ı savunan kurucu ilçe başkanımız Suphi Yıldız ve Kayseri il başkanımız avukat Hacı Ali Demirkaya gözaltına alınıyor.

“ÖLDÜRMEDEN VAZGEÇMEM”

Eğer ‘Ümit Özdağ, sığınmacılar konusunda sen de susmaz isen seni tutuklarız’ mesajı veriyorsanız, tekrar altını çizeyim: Öldürmeden vatan savunmasından vazgeçmem. Atatürk’ün izinde ailemizi ve vatanımızı savunacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x